Wyjazdowy warsztat terapeutyczno-integracyjny
Wpisany przez Agnieszka Dudzik   
Poniedziałek, 09 Czerwiec 2014 10:08
Wiadomości
Wyjazdowy warsztat terapeutyczno-integracyjny

W dniach 3-4 czerwiec 2014 r. został zrealizowany wyjazdowy warsztat terapeutyczno-integracyjny po wioskach tematycznych Łęcze-Kadyny-Suchacz-Frombork-Pogrodzie. Pierwszy dzień został poświęcony warsztatom artystycznym.
 
 Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami malowania farbami na szkle. Została zrealizowana także gra terenowa w miejscowości Suchacz- uczestnicy wcielili się w poszukiwaczy skarbu , przy pomocy rekwizytów i mapy na której zostały oznaczone miejsca ukrytych zagadek odnajdywali skarb. Nagrodą była możliwość wybicia własnej pamiątkowej monety. Gra cieszyła się ogromnym uznaniem i wzbudziła bardzo pozytywne emocje. Uczestnicy okazali się zgranym zespołem, a wyjazd pomógł w zintegrowaniu się z grupą.Drugi dzień miał na celu animację kulturową. W tym dniu zwiedziliśmy miasto Frombork, braliśmy udział w wystawie i mieliśmy możliwość uczestnictwa w koncercie organowym , który zyskał aprobatę wśród uczestników. Następnie odwiedziliśmy wioskę tematyczną-Pogrodzie nazywaną „wioską dzieci”. Zapoznaliśmy się z historią i obyczajami tego regionu. Kolejną atrakcją była gra terenowa, w której uczestnicy
 zostali podzieleni na grupy i za pomocą otrzymanego albumu , w którym znajdowały się zagadki starali się rozwiązać i odczytać hasło krzyżówki. 
Gra miała ograniczenia czasowe. Uczestnicy mogli szukać podpowiedzi dotyczących zagadek u mieszkańców Pogrodzia. Wrażenia z gry były
 pozytywne, było przy tym dużo radości i chęci wygrania. Nagrodą okazał się album, który otrzymała każda z grup, a w nim widniały zdjęcia zrobione podczas realizowania zadań w grze.
Terapeutyczne warsztaty wyjazdowe spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu, którego dowodem
 może być chęć udziału w kolejnym wyjazdowym warsztacie planowanym na miesiąc wrzesień.
 
 
 
Poniżej znajduje się galeria z wyjazdu terapeutyczno-integracyjnego: