Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

KANDYDACI NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH PILNIE POSZUKIWANI

Utworzono dnia 14.11.2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu szuka kandydatów na rodziców zastępczych.

Zainteresowane osoby rodzicielstwem zastępczym mogą zgłaszać się do elbląskiego PCPR.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby, które dają rękojmię właściwego sprawowania pieczy zastępczej, nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, nie mają jej ograniczonej ani zawieszonej, przebywają na terenie kraju, są zdolni do czynności prawnych oraz — jeśli ich to dotyczy — wypełniają obowiązek alimentacyjny. Kandydaci nie mogą być także karani i muszą cieszyć się odpowiednim stanem zdrowia. Powinni również posiadać dochód i zapewniać odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe.

Spełnianie tych warunków weryfikują pracownicy elbląskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Po analizie złożonych przez kandydatów dokumentów i wizycie w ich miejscu zamieszkania kwalifikują zainteresowanych do udziału w obowiązkowym szkoleniu.

Na terenie Powiatu Elbląskiego szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych niezawodowych i zawodowych oraz prowadzenia rodzinnych domów dziecka zapewnia Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej.

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Elbląskiego zainteresowanych utworzeniem rodzin zastępczych na spotkanie z pracownikami Centrum w Elblągu przy ul. Komeńskiego 40.

Szczególowych informacji na temat możliwości utworzenia rodziny zastępczej udzielają pracownicy Zespołu ds. Pieczy Zastępczej w poniedziałki i wtorki w godz. 7.30 — 15.30, środy w godz. 7.30 — 17.00, czwartki 7.30 — 15.30 i piątki 7.30 — 14.00 pod nr tel. 55 233 62 82 wew. 171 22.